Blog

27 lutego 2023

Żarnowiec portugalski

Po kilku podróżach do wyspiarskich terytoriów Portugalii – na Maderę i Azory, w zeszłym roku przekonałem się, że również kontynentalna Portugalia obfituje w wodę, czasem w bardzo duże ilości wody.
22 stycznia 2023

Opuncja galapagoska

Pora na pierwszy spacer na Galapagos. Sucha okolica, niemal żadnego zielonego drzewa, za to ogromna ilość pni. Żywych pni. Oto, jak to możliwe.
27 kwietnia 2022

Wierzbówka kiprzyca

Nie ma co się oszukiwać: tereny podbiegunowe, w tym Laponia, z pewnością nie są przykładem bogatej bioróżnorodności. Zaskakujące jest jednak to, jak wiele gatunków roślin było ważnych (i wciąż w dużej części jest) dla funkcjonowania żyjących na tych obszarach społeczności.
11 kwietnia 2022

Męczennica jadalna

Jedno słowo i wszystko jasne: Galapagos. Tak jak dla wielu, dla mnie również podróż na ten archipelag była marzeniem. Postanowiłem je spełnić w roku swoich okrągłych urodzin i przekonać się czy flora Galapagos jest równie ciekawa, co wszystkim znani przedstawiciele endemicznej fauny tych pacyficznych wysp.
30 marca 2022

Brzoza omszona

Rok 2021 przyniósł tylko jedną podróż, za to emocjonującą, bo był to kilkudniowy trekking w szwedzkiej części Laponii, z noclegami w prostych schronach i namiocie.